Şartlar ve Site Kuralları

1- Plant-Home Sosyal bir bitki paylaşım ve dostluk sitesidir.

2- Site ve Forumda yazılan mesajlardan tamamen yazan Plant-Home üyesi sorumludur. Şahısların yazdıkları yazılardan dolayı plant-home.net hiçbir sorumluluk kabul etmez.

3- T.C. yasalarını ya da uluslararasi kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar Site ve foruma gönderilemez.

4- Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.

5- Tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karşı, nefret dolu ya da çok miktarlarda istenmeyen mesajlar göndermek; din, dil, irk ayrımına yönelik iletiler göndermek ve materyaller kullanmak yasaktır.

6- Yorum amacı taşımayan salt propaganda içerikli parti ve siyaset yazıları yasaktır.

7- Site ve Forumda, büyük harfle yazı yazmak kesinlikle yasaktır!

8- Forumda ve Site’de, sitenizde satılan veya aracı olunulan bir “ürünün” reklamını yapmanız ve bunlar dışındaki tüm ticari kaygı güden mesajlar ve yayınlar yazılması mesajı yayınlayan üyenin sorumluğunda ve plant-home.net bu konuda sorumluluk kabul etmez.

9- Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari değiştirme ve silme hakkına sahiptir.

10- Kurallara uymayan üyeler yöneticiler tarafından uyarılır, davranışın tekrarında sistemimizden kayıtları silinir.

11- Üyeler Tarafından yapılan içerik paylaşımları, yayınları ve mesajlarında yer alan resim vb içeriklerin telif hakları içeren içeriklerin yayınlanması yayın yapan üye sorumluğunda ve plant-home.net bu konuda sorumluk kabul etmez.

12- Her türlü telif hakkı içeren paylaşım yasaktır.
Site ve Forum’da Tohum, Fide vb. Satışı Yasaktır.

13- Kendi Sitelerinden yayın yapan Editör, Yöneticiler vb. yayınladıkları yazılar’da yukarıda yazan bütün kurallar tabidirler.

14- plant-home.net üye olan herkes bu şartları kabul etmiş sayılır.
15- Profil hesabından İstek Doğrulama yapmanız gerekmektedir. üyeliğinizi doğrulama spam veya robot olmadığınızı kanıtlamak kullandığımız bu kolay işlemini yapmalınız. İstek Doğrulama Yapılmayan Üyelikler spam veya robot hesap olarak kabul edilip 15-30 gün sonra silinir.
16- Üyelik iptali için site admini veya iletişimden üye olurken kullandığınız e-posta adresinden mesaj göndermeniz veya Site admin’i (Plant-Home) kendi hesabınızdan özel mesaj atarak hesabınızı silme için başvurmalısınız.
17- Üyeler Arasında gönderilen mesajlarda karşı taraftan uygun olmayan mesajları site admin’e bildirip melisiniz. şikayet edeceğiniz mesajı masaüstü resmini çekip admin@plant-home.net e-posta adresine gönderilme siniz. Irkçılık, Müstehcen, Dil, Din, hakaret içerikli mesajlar vb. bütün uygun karşılanmayan mesajlarda mesajı gönderen üye hesabı silinir veya durdurulur.
18- Sitemizde tohum veya fide satılmaz karşılıksız olarak site veya üyeleri tarafından isteyenlere gönderilir. tohum ve fide satın alma teklifi veya satma teklifleri hoş karşılanmaz. tohum ve fide satın alma teklifinde bulunan bu yorum mesajı silinir. tohum ve fide satma teklifinde bulanan üyenin hesabı iptal edilir.

19- Üyelerin başka üyelerden aldığı rahatsız edici mesajları bilgisayarınız ekran resmini (PRTSC) kayıt ederek bize gönderin. rahatsız edici mesajı gönderen üye kuralların dışına çıkmışsa üyeliği iptal edilecektir.

20- Üyelerin kayıt sırasında veya kayıt sonra eklen e-posta adresleri doğru e-posta adresi girilmelidir. Yanlış e-posta adres girilen üyelere Yönetici tarafından mesaj gönderilir. Mesaj’dan gönderildikten 10-20 gün içinde doğru e-posta adres girilmediği taktirde üyelik spam üyelik olarak nitelendirilip sistem tarafından silinir.

21- Tohum ve Fide dağıtımlarında ücretsiz olarak tohum veya fide isteyen kişilere kargo alıcı ödemeli gönderilir. kargonun ücretini alıcı aittir. Tohum veya fideyi isteyen kişiye gönderilen kargonun takip numarası e-posta veya facebook üzerinden mesaj ile bildirilir. Kargonun takibinden, kargoda gelecek zarardan vb. kargo ile ilgili bütün sorumlulardan alıcı sorumludur. Alıcı kargo ile ilgilenmeme sonucu kargonun iade olması ve bu kargonun gönderene kargo firması tarafından tahsil edilen iade ücreti. alıcı iade ücretini gönderene (plant-home) iade etmesi(ödemesi) zorumludur.

22- ileri eklenecek yeni şartları ve kurallarda düzeltmeleri yukarıda yer alan bütün kuralları kayıt işlemi sırasında kutuyu işaretleyerek şartlar ve koşullar kabul etmiş olursunuz.

23-Plant-home.net üzerinde yayın yapan yazarlar yayınladıkları yazılardan sorumludur. yazarların yayınladığı yazılar çıkacak sorunları plant-home.net kabul etmez. bütün sorumluluk yayın yapan yazar (kullanıcılara) aittir.

24-Plant-home.net de kişisel bilgilerinizin yayınlanması güvenlik açısından uygun olmamakla birlikte sorumluluk bilgileri yayınlayan kullanıcı veya ziyaretçiye aittir. 

25- forum sayfasında kullanıcılar tarafından gerçekleşen işlemlerden doğacak sorunlar kullanıcıların kendi sorumlukları altındadır. doğacak sorunlardan plant-home sorumluluk kabul etmez.

26-site içinde gerçekleşen fide, tohum, vb ürün ve benzeri alışverişlerden plant-home doğacak sorunlardan sorumluğu değildir.

27-site içi satış ve işlemler kullanıcıların kensi sorumluluklarında dır.

28-site içinde paylaşılan link, bilgiler, iletişim bilgileri, resim vb dosylardan doğacak sorumluluklar kullanıcılara aittir.

29-site içinde yapılan satış ve alış verişten satış ve alış veriş yapan kullanıcılar sorumludur.

30-ticari ürünlerin plant-home satılması yasaktır.

31-site içi uygunsuz paylaşılan resimlerden kullanılar sorumludur.

31-Kullanıcılardan tarafında telif hakkı içeren içerik yüklenmesi durumda doğacak sorunlar kullanıcıya aittir.

32-Site içinde kullanıcılar tarafından paylaşılan telif hakkı içeren içerikler telif hakkı bulunduran gelen istekler doğrultusunda kaldırılacaktır.

33-(plant-home) yorum, profil, vb kullanıcıların kendi website adreslerden ekleyebilirler ama bu eklenen adresler (alan adları) çalışmayan alan adı, bozuk bozuk website, çok geç açılan website, spam içeren, zararlı içerikler içeren, websitelerin adresleri sistemimiz taradından silmektedir. Kullanıcıların sistemimize eklediği bu adreslerden sitemize doğacak sorunlar ve kullanıcılara oluşacak sorun alan adını ekleyen kullanıcı sorumludur.

34- Yukarıda yer alan şartlar ve kuralları siteye bu linkten üye olarak kabul ediyorum.

2 replies on “Şartlar ve Site Kuralları”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir