Ana Sayfa » çiçek » Gökkuşağı Gül

Gökkuşağı Gül

Gül
gülgiller (Rosaceae) familyasının Rosa cinsinden güzel kokulu bitki türlerine verilen ad.
Anavatanı Anadolu, İran ve Çin’dir ama başka yerlerde de yetişir. Çok güzel ve kıymetlidir. Park ve bahçelerin süslenmesinde kullanıldığı gibi odaları, balkon ve terasları süsler. Kesme çiçekçilikte çok talep edilen bir çiçektir. Kaynak: wikipedi
Gül Türkiye’de Genelde çelikleme yöntemi ile üretmektedir. Son zamanlarda tohumdan üretilen güllerin marketlerde ve benzeri yerlerde satıldığını görmekteyim. Gül tohumu en çok Çin’de  üretilmektedir.

Gökkuşağı Gül

Gökkuşağı Gül tohumu

Gökkuşağı Gül hakkında türkçe olarak kaynak yoktur. ama İngilizce olarak wikipedia ve bir kaç yabancı sitede bilgi vardır. 
Gökkuşağı Gül 
Gökkuşağı Gülleri Peter van de werken tarafından tasarlanmış ve geliştirilmiştir. Peter, evli ve bir kızı ve iki oğlu, babası Den Bosch Tarım Koleji’nde 1992 yılında mezun oldu. Yaptığı çalışmalar sırasında o biyoloji, fizik ve kimya konusunda uzmanlaşmıştır. 
Bu hobi ve çalışmaları ile birlikte yaptığı bilimsel arka plan büyük bir Gökkuşağı Gül ile sonuçlandı. O dünya ile bu güzel gül paylaşmak istedi ve o üretimi kurmayı başardı.
Gökkuşağı gül, gül kök içine boya ekleyerek yapılır. Boyalar, doğal bitki özlerinden imal edilmektedir. Büyüdükçe boya çiçeğin taç yaprakları tarafından emilir. Orada özel bir süreç sonra çok renk her yaprağı ulaşır.. Bu süreç, 12 ve 24 saat sürer.
Kaynak: rainbowrosecompany.com
Hollanda’da Peter sitesi: www.rainbowedroses.com

Hollandalı çiçekçi Peter van de Werken, uzun saplı Vendela güllerini alıyor ve onları rengarenk boyayarak tüm dünyaya satıyor.
Son bir yılda satılan gökkuşağı gülü sayısı 1 milyona yaklaşmış. İsveç, Japonya ve İtalya, en çok satış yapılan ülkeler arasında yer alıyor. KAYNAK: Haberturk

Gül tohumu çimlendirmek İçin Buraya Tıklayın.

Gökkuşağı gül nasıl yapıldığını anlatan videolar

Ücretsiz etkinliklerimiz için Beğenileriniz, Paylaşımlarınız ve Yorumlarınız sayfamıza en büyük desteğiniz olacaktır.

Hakkında PlantHome

Adım Ahmet Özel bir şirkette Webmaster, Web ve Sosyal Medya Yöneticisi ve Grafikerim. Anı zamanda Antoloji'de kendi şiirlerimi yayınlamaktayım. 2013 yıllından bu yana Plant-Home.com da bitkiler üzerine kendi yaptığım uygulamalar, çalışmalar ve araştırmalar sonucu blog yazılar yayınlamaktayım.

Benzer Yazı

Aloe Vera’nın En İyi 12 Faydası

Aloe Vera’nın En İyi 12 Faydası Aloe Vera, vitaminler, mineraller, amino asitler, enzimler, polisakarit ve …

İlk Yorum

 1. Merhaba saygı değer ziraatci arkadaslar. Ben fidandan gül actigi zaman acilan gullerin gökkuşağı renginde olmasini istiyorum buket guller gibi internetten tohum yada fidanla bu mümkündür. Saygilarimla iyi çalışmalar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Kullanıcı adınızda lütfen Türkçe karakter ve boşluk kullanmayın!
  Kullanıcılardan Gizle
  Şifre en az 7 karakter olmalıdır. Daha güçlü bir şifre oluşturmak için büyük ve küçük karakterler, rakamlar ve semboller kullanın.
  Şifrenizi tekrar yazın.
  Güç göstergesi
  Kullanıcılardan Gizle
  Kullanıcılardan Gizle
  Lütfen Kurallar ve Şartlar Okuyunuz. Kurallar ve Şartları Okudum Kabul Ediyorum.
  Facebook Üye ol | Giriş yap
  Lütfen yaşanan sorunları bize bildirirseniz çok severiz.

  Kelime doğrulama sitemizi güvenliği açısından son derece önemlidir. Bu sayfada doğacak sorunları lütfen bize bildirmeniz bizim için çok önemlidir.

 • İletişim Formu

   

  1 ile 24 saat içinde e-postanıza cevap verilecektir.

  İletişim Formu
  * zorunlu alanı gösterir

  İletişim Adresleri

  admin@plant-home.net

  iletisim@plant-home.net

  mail’niz lütfen adınızı eklemeyi unutmayın. e-postanıza en kısa süre içinde cevap verilecektir.

   

   

 • Göster
  Gizle