Site İçi Adsense Reklamları Düzenleme ve Kazançı Artırma

[the_ad id=”9958″]

Google Adsense reklamları adsense’nin politikalarında (kurallarında) yer aldığı çervede ve belirtilen sayıda sitemiz içine yerleştirebiliriz. Adsense reklamlarını doğru yerlere eklediğimiz zaman kazancınız daha fazla artacak, reklam tıklama ve günlük kazançlarınız 2 – 5 veya daha fazla artacaktır.
Öncelikle reklamları nerelere yerleştirince daha fazla alacağımızdan önce reklamları nerelere kesikle yerleştirmemiz gerektiğini söylemeliyim.
video üstüne (reklam geç), pop-up açılan pencere kesinlikle eklemeyin adsense hesabınız kapatılır.
illegal yayın yapan film, dizi, download siteleri, izinsiz video yayınları ve benzeri telif hakkın ihlal edilen her tür sitede adsense reklam eklemeniz adsense hesabınızın kapanmasına neden olur. kazayla bile kendi sitenizde yer alan adsense reklamına kesinlikle tıklamayın.


En fazla 3 tane normal reklam ve en fazla 3 tane reklam birimi kullanabilirsiniz.

Adsense Reklam

Sitenize doğru yerlere eklediğiniz reklamlar. reklamların daha fazla gözükmesine dikkat çekmesine ve tıklanma getirmesini artıracaktır.


Yanda resimde gördüğünüz gibi yazı içine en üste eklenmiş 300×250 reklam kazançınızı 2 veya 3 tanı çıkaracak. daha önce yazı içine bu şekilde yukarı reklam eklemediyseniz tavsiye ederim yakın zaman içinde kazançınızın artığını göreceksiniz. yazı içinde en alta eklenecek 300×250 veya 336×320 reklam kazançınızı iki katına çıkaraktır.
ben ilk verdiğim resimde ki şekilde uzun süredir kullanıyorum ilk günden beri çok memnunum.

Google Adsense Reklam

sitenizin temasının boyutuna ve göre veya burada verdiğim çekilleri ay içisinde belirli süre test ederek yapılmaısınız


bazı temalara 728×90 sığmadığından 480×60 kullanılabiliyor ama genelde en başarlı olarak google’nın önerdiği 336×280 büyük dikdörtgen, 300×250 orta boy dikdörtgen, 728×90 leaderboard, 300×600 reklamlar boyutlarıdır.


birim reklamlarını yazı başladığı  yerin üst kısımı ile başlık-logo kısımın ortasına veya sitenizin sayların yazdığı(ana sayfa, iletişim gibi) altına ekletebilirsiniz.
adsense reklam boyutları

 

Blogger’da Yazı İçine Şu Şekilde ekleye bilirsiniz
<data:post.body/> sitenizde aratın genelde blogger şablonlarında 3 tane <data:post.body/> oluyor en alt yer alan <data:post.body/> kodunun bir üstüne reklam kodunu eklerseniz resimlerde ki gibi reklam yazının en üstünde çıkar bir altına eklerseniz reklam alt kısımda çıkar.
reklam konusunu ilk önce adsense code converter (adsense kod dönüştürücüden) kodu dönüştürün.
Sitenizde <data:post.body/>  3 taneden fazla varsa tek tek sıra sıra <data:post.body/>  altına reklam kodunu eklerek  deneyin. doğru <data:post.body/>  bulunca’da kodun üstüne sitenin üstünde yer alacak kodu yapıştırın.

<b:if cond=’data:blog.pageType == “item”‘>
<div style=’float:left;margin-right: 5px;’>
Buraya yazın üstüne ekleyeceğiniz kodu yapıştırın.
</div>
</b:if>
<data:post.body/> 
<b:if cond=’data:blog.pageType == “item”‘>
<div align=’center’>
Buraya yazın en altına ekleyeceğiniz kodu yapıştırın
</div>
</b:if>

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir