Ana Sayfa » akarlar » Kırmızı Örümcek (Akarlar)

Kırmızı Örümcek (Akarlar)

Kırmızı Örümcek (Akarlar)

Kırmızı Örümcekler Bitkinin Öz suyunu emerek ve zehirli madde Salgılayarak Bitkiye zarar verirler. Çıplak Gözle zor görülecek kadar küçüklerdir. Yapraklarda Önce beyaz sonra kahve rengi lekeler oluşur. bu lekeler ileride birleşerek yaprağın kuruyup dökülmesine neden olur.

Kırmızı örümcekler ile doğal mücadele etmek mümkündür. ama kırmızı örümcekler ile mücadele etmeden önce bu örümcekleri tanımak önemlidir. size alt kısımda bulduğum bir video kırmızı örümcekleri anlatan ve tanımlayan çok güzel bir video buldum göz atmakta fayda vardır.

Video Alıntıdır.

Doğal Mücadele Yöntemleri:

1’nci Tarif

 • 4 Adet Sarımsak
 • 1 Tatlı Kaşığı Açı pul biber veya 1 çay kaşığı toz biber
 • 1 çay kaşığı sıvı zeytin yağ
 • 1 litre su

Sarımsakları ezin 1 litre suyun içine karıştırın. üstüne pul biber veya toz biber ilave edin. 1 ay çay kaşığı sıvı zeytin yağı ilave edip bu karışı kaynatın. kaynadıktan sonra soğutmaya bırakın 1 gün bu karışı bekletin. 1 gün sonra bu karışı tül bez veya benzeri bir şey ile süzdürün. 1 litrelik bir şişenin içine süzdür düğünüz karışı doldurun.

Bu karışımı kullanırken Örn: 100gr kullanacaksanız 300gr su ilave edin. bu karış çok az etkili olursa eklediğiniz 300gr suyu 250gr olarak ayarlayın. bir defa uyguladığınız bu zararlılar yok olmaz günlük olarak kontrol edip bu uygulamayı yaparak mücadele etmelisiniz. bitkinin alt ve üst her kısıma gelecek şekild bütün bitki sprey veya pompa ile ıslatılır.

bu karışı kullanacaksanız birde yaprak bitti mevcutsa bu karışımın içine 1 çorba kaşığı arap sabunu ilave edin.

2’nci Tarif

 • 1 Adet soğan
 • 1 Litre su
 • 1 Tatlı kaşığı açı pul biber veya 1 çay kaşığı toz biber

Soğanı Robot’da (blender’da) iyice su gibi olacak şekilde geçirilir. sonra bu hazırlan soğan 1 litre suyun içine ilave edilir ve üstüne açı pul biber veya toz biber ilave edilir. 1 gün beklenir. 1 gün sonra süzdürülüp kullanılır. Süzdürme sırasında kalan parçalara odun külü eklenerek macun olarak ağaç ve benzeri örümceklerin görüldüğü alanda kullanılabilir. süzdürülen suyada ilaç olarak yukarıda yapılan işlem gibi kullanılabilir.

3’ncü Tarif

 • 1 Kilo Isırgan Otu
 • 10 Litre su

Isırgan oyunu 10 litre su alacak bir kabın içine 10 litre su ile birlikte ekleyip karıştırın. bu karışımı 3 gün boyunca sabah, öğlen, akşam 3-5 dakika karıştırın. 3 günün sonunda bu karışımı kullanacağınız kadarını süzdürün veya bütün hepsini süzdürün bir kabın içine doldurun. kullanacağınız zaman Örn: 1 litre ısırgan otu suyuna  5 litre u ilave ederek kullanın.

4’ncü Tarif

Turunçgillerde Kırmızı Örümcek görülmesinde turunçgiller meyvesini kullanarak (meyvelerinde) sitrik asit olduğu için kırmızı örümceklere karşı çok etkili olacaktır.

Kükürt ile de çok etkili bir mücadele sağlanabilmektedir.

Ücretsiz etkinliklerimiz için Beğenileriniz, Paylaşımlarınız ve Yorumlarınız sayfamıza en büyük desteğiniz olacaktır.

Hakkında PlantHome

Adım Ahmet Özel bir şirkette Webmaster, Web ve Sosyal Medya Yöneticisi ve Grafikerim. Anı zamanda Antoloji'de kendi şiirlerimi yayınlamaktayım. 2013 yıllından bu yana Plant-Home.com da bitkiler üzerine kendi yaptığım uygulamalar, çalışmalar ve araştırmalar sonucu blog yazılar yayınlamaktayım.

Benzer Yazı

Aloe Vera’nın En İyi 12 Faydası

Aloe Vera’nın En İyi 12 Faydası Aloe Vera, vitaminler, mineraller, amino asitler, enzimler, polisakarit ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Kullanıcı adınızda lütfen Türkçe karakter ve boşluk kullanmayın!
  Kullanıcılardan Gizle
  Şifre en az 7 karakter olmalıdır. Daha güçlü bir şifre oluşturmak için büyük ve küçük karakterler, rakamlar ve semboller kullanın.
  Şifrenizi tekrar yazın.
  Güç göstergesi
  Kullanıcılardan Gizle
  Kullanıcılardan Gizle
  Lütfen Kurallar ve Şartlar Okuyunuz. Kurallar ve Şartları Okudum Kabul Ediyorum.
  Facebook Üye ol | Giriş yap
  Lütfen yaşanan sorunları bize bildirirseniz çok severiz.

  Kelime doğrulama sitemizi güvenliği açısından son derece önemlidir. Bu sayfada doğacak sorunları lütfen bize bildirmeniz bizim için çok önemlidir.

 • İletişim Formu

   

  1 ile 24 saat içinde e-postanıza cevap verilecektir.

  İletişim Formu
  * zorunlu alanı gösterir

  İletişim Adresleri

  admin@plant-home.net

  iletisim@plant-home.net

  mail’niz lütfen adınızı eklemeyi unutmayın. e-postanıza en kısa süre içinde cevap verilecektir.

   

   

 • Göster
  Gizle