Domates Çiçeğini Yapay Dölleme

Domates Çiçeğini Yapay Dölleme

Merhaba sizin için resimler ile hazırladığım Domates çiçeklerini el ile döllemeyi anlatım. Resimlerde işlemler sırası ile gösterilmiştir. Bu işlemi yaparken çok dikkatlice yapmanız gerekmektedir. çünkü çiçek çok narin hemen kopabilir veya parçalanabilir.

ben sadece göstermek için size hazırladım. Ben sadece örtü ile domateslerin çiçeklerini üstünü örterek yabancı tozlaşmadan koruyorum tek tek el ile dölleme çok zahmetli bir iş.
en alttaki domates çiçek yapısına lütfen bakmayı unutmayın. 

Bu konuya ait 8 adet resim pinturese aktarılmıştır. resimlerin boyutları büyük olduğu için bu sayfayı açılmasını çok olumsuz etkileyeceğinden pintureste yer almaktadır. resimlere bakmak için

https://www.pinterest.com/PlantHome/

Domates çiçeklerini yabancı tozlaşmadan önlemek Domates Yabacı tozlaşma Yazıma bakmak için buraya tıklayın

Domates Çiçek Yapısı

3 replies on “Domates Çiçeğini Yapay Dölleme”

  • Size zahmet nasıl yapıldığını yazarak ayrıntısı ile anlatırmısınız aynı zamanda resimleri tek tek paylaşabilirseniz daha iyi olur. Elinize sağlık teşekkürler

    • evet bilgisyarda yani arşimde yüksek çözünürlükte resimler bulunmakta ama resimleri sitede eklediğim zaman sayfa geç acılma sorunu oluyor ama yakın zamanda pinterest resimleri yüklerim. el ile tozlaştırma biraz yorucudur. ama onun yerine tohumluk ayırılacak çiçek üstü tül tülbent gibi bir şeyle örterek de tozlaşmayı önleyebilirsiniz. bu sayfa göz atmanızda fayda var Domates Yabancı Tozlaşma ve Tohum Alma . ben yarın veya öbür gün el ile yapay dölleme ve diğer domatesle ilgili elimde resimleri pinterest atıktan sonra buradan size bildirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir