Salyangoz

Salyangoz Tanımı

Salyangoz Nemli yerlerde ve yağışın bol olduğu yerlerde bulunurlar. Vücutlarında bol su bulunduğu için çok soğuk havalarda donarlar çok sıcak havalarda su kaybedecekleri için kuruyabilirler. Çoğunlukla Otçul olmakla beraber, etçil yada omnivor (hepçil)  olabilirler.

Salyangoz Mücadele doğal yollar veya kimyasal yollar ile mücadele edilebilir.

Salyangoz Mücadele Yöntemleri nasıl yapılır?

Salyangoz Mücadele Yöntemleri

Mücadele yöntemlerinden biride bira ile yapılır. bira ile dolu bir kabı, toprağı kazıp içine koyun yağmur suların dan kurumak için kabın üstünü salyangozlar tuzağa düşecek şekilde örün. kabın içine bira ile doldurun. Salyangozlar bira kokusunu çok sevdikleri için biraya geleceklerdir. hazır salyangoz tuzakları satılmaktadır. daha önce görmediyseniz google ‘salyangoz tuzağı’ yazın görsellerde resimlerini görebilirsiniz. bence hazır almaya hiç gerek yoktur evinizde basit malzemeler ile de yapabilirsiniz.

büyük bir salyangoz sorunuz yoksa sadece çok az sayıda varsa salyangozların arkasında bıraktığı izleri takip ederek salyangozları bulun öldürmeden tarla olmayan ağaçlık veya benzeri bir alana bırakın.

Tuz ile de mücadele edilebilir ama kesin çözüm olmaz. gördüğü yerlere tuz dökülerek yapılır.

İzlemenizi kesinlikle tavsiye ediyorum.

Video Alıntıdır.

5 replies on “Salyangoz Mücadele”

  • 5 -6 dönüm büyük üzüm bağımız var salyongazlar istila etmiş durumda ,her asmada 5-6 tane var, bu tuzaktan kaç tane kurmalıyım ? videolu anlatımı mevcutmu ?

  • Buradakiler yani videodakiler salyangoz degil sumuklu bocek. Salyangoz kabuklu olanlar, onlar icin tuzak nasil yapilacak acaba?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir