Ana Sayfa » Alexa Düşürme » Pagespeed İnsights Sitenin Puanını ve Alexa Yükseltme

Pagespeed İnsights Sitenin Puanını ve Alexa Yükseltme

Pagespeed İnsights ve Alexa için sitemizin değerlerini yükselmek için sitenizde konu açarken önceden yapmamız gerek basit ve sitemizin için çok önemli bir konudan bahsedeceğim.
Sitenizin Pagespeed İnsights iyi puan alması alexa çok iyi yansıyacaktır.
Daha önce Page Speed – Google Developers test (analiz) yapmadıysanız bu tıklayarak sitenizi ve Yazılarınızın oldu sayfa test ettin.
Page Speed – Google Developers iyi puan almamız çok önemli çünkü google iyi yerde çıkmak için bu çok gerekli ve ziyaretçi sayısında artış göreceksiniz.
Page Speed – Google Developers olumsuz kötü puan almaızın birinci sebebi Resimlerin MB veya KB yüksek olması Sitemizin içinde yer alan resimleri MB(KB) düşürsek Page Speed – Google Developers iyi bir puan alırız.

Resimlerinizi MB(KB) düşürmek için 
Mesela çok büyük Ölçüde ki resimlerinizi ilk önce Windows’da yer alan Paint ile resiminizi açın. Yeniden Boyutlandır yazan yere tıklayın. sonra açılan yerde Piksel yazan yere tıklayın.
Mesela Yatay’da 1600 ve Dikey’de 900 yazıyor. Siz Yatay 600 girip tamam Tıklayın sonra resmi kayıt edin.
Sonra o resmi boyutunu resim kalitesi bozulmadan daha çok KB düşürmek için Alt verdiğim Resminizin Dosya türüne resmi bir kaç kere yükleyip Kb düşürün ve sonra resmi yazınıza ekleyin. emin olun bu şekilde bütün yazılarınızda uyguladığınızda Alexa’da 1 veya 2 gün sonra Düşmeler başlayacak, ziyaretçi sayısı artacak ve ilerleyen zaman içinde reklamlardan aldığınız ücret’de artmaya başlayacaktır.

JPG Resim (KB) Küçültmek (sıkıştırmak) için Jpegmini kullanarak orijinal kalitesini bozmadan .Jpg resimlerinizin kb veya Mb’tını yarı yarı düşürebilirsiniz.

PNG Resim (KB) Küçültmek (sıkıştırmak) için Tinypng kullanarak orijinal kalitesini bozmadan .Png resimlerinizin kb veya Mb’tını yarı yarı düşürebilirsiniz.

Gif Resim (KB) Küçültme (sıkıştırmak) için Ezgif kullanarak orijinal kalitesini bozmadan .Png resimlerinizin kb veya Mb’tını yarı yarı düşürebilirsiniz.Düzenleme yaptığınız sayfaları Page Speed – Google Developers Test Edin.

Ücretsiz etkinliklerimiz için Beğenileriniz, Paylaşımlarınız ve Yorumlarınız sayfamıza en büyük desteğiniz olacaktır.

Hakkında PlantHome

Adım Ahmet Özel bir şirkette Webmaster, Web ve Sosyal Medya Yöneticisi ve Grafikerim. Anı zamanda Antoloji'de kendi şiirlerimi yayınlamaktayım. 2013 yıllından bu yana Plant-Home.com da bitkiler üzerine kendi yaptığım uygulamalar, çalışmalar ve araştırmalar sonucu blog yazılar yayınlamaktayım.

Benzer Yazı

Aloe Vera’nın En İyi 12 Faydası

Aloe Vera’nın En İyi 12 Faydası Aloe Vera, vitaminler, mineraller, amino asitler, enzimler, polisakarit ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Kullanıcı adınızda lütfen Türkçe karakter ve boşluk kullanmayın!
  Kullanıcılardan Gizle
  Şifre en az 7 karakter olmalıdır. Daha güçlü bir şifre oluşturmak için büyük ve küçük karakterler, rakamlar ve semboller kullanın.
  Şifrenizi tekrar yazın.
  Güç göstergesi
  Kullanıcılardan Gizle
  Kullanıcılardan Gizle
  Lütfen Kurallar ve Şartlar Okuyunuz. Kurallar ve Şartları Okudum Kabul Ediyorum.
  Facebook Üye ol | Giriş yap
  Lütfen yaşanan sorunları bize bildirirseniz çok severiz.

  Kelime doğrulama sitemizi güvenliği açısından son derece önemlidir. Bu sayfada doğacak sorunları lütfen bize bildirmeniz bizim için çok önemlidir.

 • İletişim Formu

   

  1 ile 24 saat içinde e-postanıza cevap verilecektir.

  İletişim Formu
  * zorunlu alanı gösterir

  İletişim Adresleri

  admin@plant-home.net

  iletisim@plant-home.net

  mail’niz lütfen adınızı eklemeyi unutmayın. e-postanıza en kısa süre içinde cevap verilecektir.

   

   

 • Göster
  Gizle