Delikli Tohum Ekim Tahtası

Tohumlarınızı Kolay olarak belirli ölçülerde tohum ekmeniz için hazırladığım A3, A4, A5 Kağıtları ölçülerinde tasarımlar ile kolay olarak ekim yapabileceksiniz. Örnek resimde olduğu görüldüğü gibi istediğiniz ölçüde çıktı alıp Karton, tahta, köpük ve benzeri üstüne yapıştırın siyah halka şeklinde olan yerleri delerek kullanabilirsiniz.

Karton üzerinde kullanacaksanız kağıt yapıştırıcı ile kartona yapıştın sonra maket bıçağı ile delileri açın delikleri açmanın kolay yolu halka şeklinde deliklerin dört köşesine maket bıçağını batırın bu işlemi bütün deliklere uygulayın. bir kalem ile ortasına bastırın delik açılacaktır.

tohum ekim delikleri 2.5cm-A5Tahta üzerinde yapma için kullanacağınız tahta üzerine kağıdı yapıştırın matkap ile işaretleri delin. tahta üzerinde açacağınız bu delikli ekim tahtasını yıllarca kullanabilirsiniz.

Köpük üzerinde yapmak için yine aynı şekilde ama delik büyüklüğünde bir demiri ısıtıp deliklere bastırarak delik açın veya matkap ile delikleri açın.

en kolay yol köpük ile olandır ama herkesin evinde aynı malzemeler olmaz karton ile yapılmış kullanırken toprağın nemliliğinden yumuşasada iş görür ve ilerleyen zamanlar bir çok defalarca kullanılır.

Bu tohum ekim tasarımı 6 tane farklı formada hazırlanmıştır.

iki delik(halka) arası 2.5cm ölçü ile A3, A4, A5 kağıt ölçülerinde

iki delik (halka) arası 3cm ölçü ile A3, A4, A5 kağıt ölçülerinde

Genel kullanım için A4 Kağıt uygundur.  A3, A4, A5 bilmeyenler A4 Kağıt formatında indirin.

bu yazıya yakın zaman ekleme yapılacaktır.

İNDİRMEK İSTEDİĞİNİZ ÜSTÜNE TIKLAYIN AÇILAN SAYFADA RESME SAĞ TIKLAYIP FARKLI KAYDET TIKLAYIN.

Aşağıda ki İndirmek istediğiniz Jpeg formatına tıklayın

2.5CM A3     –    3CM A3

2.5CM A4     –    3CM A4

2.5CM A5     –    3CM A5

 

 

4 replies on “Delikli Tohum Ekim Tahtası”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir