Ana Sayfa » Genel » Organik Tohum Nereden Alınır?

Organik Tohum Nereden Alınır?

 Organik Tohum Nereden Alınır?

Organik tohum pazarlar, çarşıda marketlerde bulmak çok zordur. maketlerde satılan sertifikalı organik tohumlar dışında dışarıdan organik tohum bulmak çok zordur.

Günümüzde bir çoğumuz her şeyi internet üzerinde alışveriş yapıyoruz. İnternet’te organik tohum özellikle Türkiye’de satılan ve aliexpress gibi sitede satılan tohumlar hiç biri güvenli değildir. Aliexpress satılan tohumlar nerede ise hepsi satıldığı tohum çıkması alan satıcı bir süre sonra üzüyor ve Çinli satıcılar özellikle para kazanmak için aldatmaya yönelik bu satışları yapmaktadırlar. aldığınız kişinin puan yüksek olabilir puanın yüksek olmasının sebebi tohumların kişiye ulaşmış olmasıdır. Ebay’da Çinli satıcılar aynı şekilde satış yapmaktadır.

Türkiye’de iNternette satılan tohumların bir çoğu çinli sitelerden alınmıyor.

Ebay’da satılan çok az kaliteli organik tohum satan satıcılar var bunlar özellikle Avrupa’da kendi çiftliğinde yetiştirip satan genç satıcılardır.

Organik tohum en iyi para ile değil tohum takası yapan yerli tohum gruplarından bulabilirsiniz.

Bilmeden aldığınız paket içinde ki tohumlar F1, Hibrit tohumdur.. Çok güvenilir yurtdışı sitelerinden kendi yetiştirdiği ürün tohumunu satan kişilerden veya ben tavsiyem Türkiye’de ücretsiz tohum veren dağıtım yapan tohum takası yapanlardan, tohum takas şenlikleri, Yerel Tohum gruplarından alabilirsiniz.

 

İthal Tohumlar satılan siteler. En ucuz satılan yerler aliexpress, ebay, amazon gibi siteler.
ama ücretsiz olarak tohum veren grup ve kişilerden almanızı tavsiye ederim.
Türkiye’de tohum satan siteler gitti gidiyor ve benzeri sitelerde satıyorlar. Türkiye’de satılan bütün tohumlar ithal tohumlardır. yani aliexpress gibi sitelerden tohumları alıyorlar ve burada parçalara bölüyorlar pahalıya satıyorlar. Mesela 100 adet biber tohumu 2,5 dolara alıyorlar 100 tohumu 5 bölüyor 5tl gibi fiyata satıyorlar. yani 2,5 dolara aldığı tohumdan 20tl çok fazla kazanıyorlar.
Aliexpress gibi sitelerde tohum satanların tohumların bir çok işe yaramaz sahte satış alakı yok. bir biber tohum alacaksınız aliexpressden bakıyorsunuz çok güzel puan alımış o tohumdna satın alıyors tohum size geliyor siz 5 yıldız veriyorsunuz tohumu yetiştirdikten ürün vermeye başladıktan sonra ürün sahte olduğu olduğunu anlıyorsunuz. aliexpresde sadece güvenilir kendi deneyimlerinde satece gül tohumu ve nilüfer tohumu satıldığını düşünüyor.Güvenelir kendi tohumu yetiştirip satan kişiler genel ebay’dan avrupa satan satıcılar genelde asyalı satıcılardan ürün fiyatlarından birazda pahalı ama satıcıların kaliteli. ama bazı satıcılar Türkiyede ki posta hizmetin kötü olmasından dolayın postaların gitmemesinden dolayı bazı satıcılar çok zarar ettiklerinden ürün satmıyorlar. karşınıza çok istediğiniz bir ürün çıkar ve türkiye satışı yoksa bu ürünü satıcısı ile görüşüp kayıt posta ile satın almak isterseniz söylerseniz. büyük ihtimal size paypal ödemesi ile o ürünü satacaktır.
Ücretsiz tohum dağıtılan Gruplar ve Siteler:
Agaclar.netPembe domates dağıtım, Facebook’ta Ulusal Tohum Takas Merkezi gibi yerlerden Ücretsiz tohum alabilirsiniz veya takaslarda bulabilirsiniz.
Ağaclar.net eskisi kadar tohum paylaşımda artık bulun masada tohum paylaşımları oluyor. ama Ulusal Tohum Takas Merkezi hala etkinlikler yapan tohum paylaşımlarında bulunan ve zaman ilerledikce Facebook’ta üye sayısı artıyor.
Aliexpress sitesinden tohum alırken çok dikkat etmelisiniz biber, domates ve benzeri tohumları kesinlikle aliexpresden almayın. nilüfer, gül tohumu gibi tohumları alabilirsiniz. Ebay’dan tohum alırken dikkat etmeniz gereken sacının kendi yetiştirdiği tohumlar satıyor olması gereklidir. yani 500 vb. çeşit sayıda tohum satanlardan almayın. satın alırken satıcıya kendi yetiştirdiği bitkilerin tohumları olup olmadığını sormanızda fayda vardır.

Ücretsiz etkinliklerimiz için Beğenileriniz, Paylaşımlarınız ve Yorumlarınız sayfamıza en büyük desteğiniz olacaktır.

Hakkında PlantHome

Adım Ahmet Özel bir şirkette Webmaster, Web ve Sosyal Medya Yöneticisi ve Grafikerim. Anı zamanda Antoloji'de kendi şiirlerimi yayınlamaktayım. 2013 yıllından bu yana Plant-Home.com da bitkiler üzerine kendi yaptığım uygulamalar, çalışmalar ve araştırmalar sonucu blog yazılar yayınlamaktayım.

Benzer Yazı

Aloe Vera’nın En İyi 12 Faydası

Aloe Vera’nın En İyi 12 Faydası Aloe Vera, vitaminler, mineraller, amino asitler, enzimler, polisakarit ve …

İlk Yorum

 1. Mehmet Melih Babacan

  Eski yerli domates biber.patlıcan gibi yaz tohumlarına ihtiyaç var.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Kullanıcı adınızda lütfen Türkçe karakter ve boşluk kullanmayın!
  Kullanıcılardan Gizle
  Şifre en az 7 karakter olmalıdır. Daha güçlü bir şifre oluşturmak için büyük ve küçük karakterler, rakamlar ve semboller kullanın.
  Şifrenizi tekrar yazın.
  Güç göstergesi
  Kullanıcılardan Gizle
  Kullanıcılardan Gizle
  Lütfen Kurallar ve Şartlar Okuyunuz. Kurallar ve Şartları Okudum Kabul Ediyorum.
  Facebook Üye ol | Giriş yap
  Lütfen yaşanan sorunları bize bildirirseniz çok severiz.

  Kelime doğrulama sitemizi güvenliği açısından son derece önemlidir. Bu sayfada doğacak sorunları lütfen bize bildirmeniz bizim için çok önemlidir.

 • İletişim Formu

   

  1 ile 24 saat içinde e-postanıza cevap verilecektir.

  İletişim Formu
  * zorunlu alanı gösterir

  İletişim Adresleri

  admin@plant-home.net

  iletisim@plant-home.net

  mail’niz lütfen adınızı eklemeyi unutmayın. e-postanıza en kısa süre içinde cevap verilecektir.

   

   

 • Göster
  Gizle