Ana Sayfa » beyaz sinek » Sarı Yapışkan Tuzak Yapımı

Sarı Yapışkan Tuzak Yapımı

Sinekler için Sarı Yapışkan Tuzak
Sarı Yapışkan Tuzak Yapımı
Beyaz sinek ve diğer sebzeler için zararı olan sinekleri için sarı yapışkan tuzak yapımını göstereceğim. Yapımı çok basit ve kolaydır. Eviniz sarı olan telli dosya, dosya, folyo, renkli defter kapağı, renkli dosya kapağı, ve benzeri. Kırtasiyelerde 50 kuruşa satılmaktadır. plastik olduğu için uzun süre defalarca kullanabilirsiniz. tekrar at yenisini al şeklinde değil.


Sarı yapışkan tuzak yapımı için sarı olan telli dosya, dosya, folyo, renkli defter kapağı, renkli dosya kapağı, ve benzeri ile koli bandını yatak olarak en üste, orta ve en alta koli bandını bir ucunu kıvırıp yapıştırıyoruz. isterseniz sadece alta ve üste yapabilirsiniz. en üst ortaya dosya delgeç ile veya benzeri birşey ile işlemin başında veya sonunda deliyoruz.

Sarı Yapışkan Tuzak

sonra dikey olarak sarı dosyanın üstünü koli bandı yapışkan kısımı dış tarafa bakacak şekilde daha önce yaptığımız koli bantın üzerine üstüne tamamen kaplıyoruz. fotoğrafı büyüterek daha detaylı görebilirsiniz..
arka tarafında aynı şekilde yapıyoruz.
Sarı Yapışkan Tuzak

en üst ortadan açtığımız deliğin içinden ip geçirip. bitkinizin 10-15 cm üstünden olacak şekilde asıyoruz.

yapışkan üstünde çok böcek olunca artık yenileme zamanı Gelmiştir. Sadece koli bandını üstünden sökün çöpe atın aynı sarı dosya vb. üstüne tekrar koli bant ile yapıştırıp kullanıyoruz.

Zehirsiz Fare Yapışkanı ile Sarı Yapışkan Yapımı

Zehirsiz Fare Yapışkanı Sarı Yapışkan Yapımı

Öncelik nasıl yapıldığını anlatmadan önce bu yöntemi tavsiye etmiyorum. fare yapışkanı çok kuvvetli olduğu için bir kısımını yapışkan sürünce diğer tarafına yapışkan sürülemiyor. ve küçük bir yapıştırıcı eliniz bile deyse çıkması çok zor. bir kere aynı sarı dosya folyo vb. bir defa kullanabiliyorsunuz. diğer yöntemden daha çok masraflı.
Kırtasiyeden ve Evinizde olan sarı bez, dosya , defter kapağı, vb. üzerine zehirsiz fare yapışkanı dökün bir karton veya resimde gördüğünüz benzeri bir şey ile yapışkanı yayın.
başta söylediğim gibi bu yöntemi tavsiye etmiyorum ama denemek isteyenler kalmış yapışkanı sıcak su sabun veya hiç bir şekilde çıkmıyor.

Ücretsiz etkinliklerimiz için Beğenileriniz, Paylaşımlarınız ve Yorumlarınız sayfamıza en büyük desteğiniz olacaktır.

Hakkında PlantHome

Adım Ahmet Özel bir şirkette Webmaster, Web ve Sosyal Medya Yöneticisi ve Grafikerim. Anı zamanda Antoloji'de kendi şiirlerimi yayınlamaktayım. 2013 yıllından bu yana Plant-Home.com da bitkiler üzerine kendi yaptığım uygulamalar, çalışmalar ve araştırmalar sonucu blog yazılar yayınlamaktayım.

Benzer Yazı

Aloe Vera’nın En İyi 12 Faydası

Aloe Vera’nın En İyi 12 Faydası Aloe Vera, vitaminler, mineraller, amino asitler, enzimler, polisakarit ve …

4 Yorumlar

 1. Ben bir türlü tutturamadım dağıttığınız zaman yardımcı olursanız sevinirim Teşekkür eder kolaylıklar dilerim

 2. bir yerde okumuştum kadife çiçegi ekilirse beyaz sinek sinek yaklaşmıyormuş özellikle domates ve cevresi için bende bu sene denemeyi düşünüyorum gerçi benim derdim beyaz sineklerle degil köstebeklerle

  • Ben şimdiye kadar gördüğüm en arsız bitmek bilmeyen doğal bir çok öntem fayda ediyor ama yine belirli miktarda kalıyor böcekler ile çok sıkıntı yaşıyorsanız.
   size bu kitabı tavsiye ediyorum bir ara yok satıyordu. Füsun Tezcanın Yazdığı – Börtü Böcek için Doğa Dostu Öneriler ve Ev Yapımı İlaçlar Kitabı

 3. Kemal Kılıç

  çok güzel çalışma olmuş.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Kullanıcı adınızda lütfen Türkçe karakter ve boşluk kullanmayın!
  Kullanıcılardan Gizle
  Şifre en az 7 karakter olmalıdır. Daha güçlü bir şifre oluşturmak için büyük ve küçük karakterler, rakamlar ve semboller kullanın.
  Şifrenizi tekrar yazın.
  Güç göstergesi
  Kullanıcılardan Gizle
  Kullanıcılardan Gizle
  Lütfen Kurallar ve Şartlar Okuyunuz. Kurallar ve Şartları Okudum Kabul Ediyorum.
  Facebook Üye ol | Giriş yap
  Lütfen yaşanan sorunları bize bildirirseniz çok severiz.

  Kelime doğrulama sitemizi güvenliği açısından son derece önemlidir. Bu sayfada doğacak sorunları lütfen bize bildirmeniz bizim için çok önemlidir.

 • İletişim Formu

   

  1 ile 24 saat içinde e-postanıza cevap verilecektir.

  İletişim Formu
  * zorunlu alanı gösterir

  İletişim Adresleri

  admin@plant-home.net

  iletisim@plant-home.net

  mail’niz lütfen adınızı eklemeyi unutmayın. e-postanıza en kısa süre içinde cevap verilecektir.

   

   

 • Göster
  Gizle