Aliexpress’ten Alışveriş Yaparken Dikkat!

2 dakika


344
104 paylaşımlar, 344 puanlar
[the_ad id=”9958″]

Aliexpress bir ürün satın alırken genelde aldığınız ürünleri Çin kayıtlı posta (China Post Registered Air Mail) ile gönderilir. posta kayıtlı olduğu için size kayıt numarası verilir. özellikle bu sene sahte kayıt numarası (sahte posta numarası) ile alıcıları kandırma bir aldatmaca ile sizden alına para satıcının ürün satın alıp satmak için alacağı malzeme almasını sağlar. satıcı genelde size para iade etmemek için özürler diler posta teslim süresini uzatır. siz sahte numara olduğunu söylediğiniz zaman bazı çoğunlukla açık uyuşmazlık cevap bile vermez.
Chinapost Forum yöntecisine göre bu satıcılar para döngülerini sağlamak için uyguladıkları bir yöntem ve bu size verilen numara ve bu numarayı kontrol edeceğiniz website kendileri tarafından kontrol edildiği söyleniyor.

yakın zaman içinde sasa’s market adında aliexpress ürün satıcıdan ürün aldım bana ben satıcın sahte numara yani sahte kargo gönderisi olduğunu anladığım zaman hemen açık uyuşmazlık açtım satıcı hiç cevap yazmadı. ben açık uyuşmazlık açmadan önce bana verdiği numara ve website çalışıyorken şimdi verdiği link çalışmaz oldu. bu sahte posta şirketi ws-shipping.com
 (http://ws-shipping.com/chain/search_shippinginfo.shtml)

Kayıtlı olarak gelen postalar size verilen numaranın verildikten sonra 7 veya 10 içinde çalışmıyorsa o numara sahte veya yanlış yazılmıştır.
kayıtlı gönderilen postların genelde İlk harfi R’dir. son iki harfinde ülke kısaltması vardır. CN gibi. örnek: (RK001746541CN)

Sahte Çin Posta Şirketleri:
wedoexpress (WSxxxCN)
ws-shipping
Yanwen Express (özel bir şirket ama türkiyede pek posta teslim alan çok nadir.)

bu üç şirket paypal, ebay, aliexpres tarafında kabul edilen bir şirket (kayıt numarası) kabul edilir değildir. uyuşmazlık açtığınız zaman ebay (paypal), aliexpress den %99 paranız geri iade edilecektir. ama bu iade en az 1 hafta sürmektedir. lütfen özellikle ürün alırken çinli satıcılara güvenmeyin.

Aliexpress bu satıcılardan ürün almayın.
sasa’s market (sahte kayıtlı posta gönderi yapıyor)
Seeds World ( sahte ürün kötü ürün satıyor)
Lily’s Selected Seeds * 100% Guarantee (kötü bayat işe yaramaz ürün satıyor.)
Shenzhen Huakun Technology Co., Ltd. (sahte kayıtlı posta)
Flower Story ( sahtekarın önde gideni hiç ürünü ilanda bahsedilidiğ gibi değildir. kırmızı biber tohumu alırsınız yetiştirdiğiniz zaman yeşil biber çıkar)

Arkadaşlar aliexpress kötü satıcıları lütfen buraya yorum yazın. başkalarında aynı kişiden ürün almasını önlemek için buraya yazın.
özellikle benim liste eklemediğim başka sahte posta şirketleri karşılaştıysanız buraya yorum.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

344
104 paylaşımlar, 344 puanlar

Bu Yazıya Tepkin Nedir?

Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Kötü Kötü
0
Kötü
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Harika Harika
0
Harika
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Enteresan Enteresan
0
Enteresan
İşte Budur İşte Budur
0
İşte Budur
geeky geeky
0
geeky

6 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    1. evet. haklısınız. aliexpress ve ebay’da ürün alırken puanı yüksek (olumsuz puon çok az almış) satıcılar tercih edilmesinde çok fayda var

  1. Evet sahtekar çok tohumda bnde satıcının puanına güvenerek istedim bir çok tohum çoğu saksida horoz ibigi çıktı Venüs, sardunya,zambak tarzı bitkiler. Domates dut kavun karpuz da ekilile baya oldu çıkmadı satıcının adi da yanchee yhan di dikkatli olun inanmayn tohum konusunda çekik gözlere.

    1. geçmiş olsun ama hepsinde aynı. o yüzden alırken satıcıyı ile konuşup satıklarıı ürünlere bakın aşırı çok ürün satıyorsa kesinlikle amayın aliexpress değil ebaydan alın. ebayda en fazla 50 çeşit ürünü olan kendi yetiştiren kişileden

  2. Merhaba belirttiğiniz kötü satıcılar için teşekkür ederim fakat keşke güvenilir olanları da ekleseydiniz. Eğer yorumumu okuyorsanız lütfen yanıtlayın çok memnun olurum

  3. Merhaba arkadaşıma kıyafet aldık 4 adet 2 tanesi berbat ötesi ve 1 tanesidir sahte kargo vermiş yazıyorum kendisine cevap vermiyor bu durumda tartışma açmam gerekir ama yeterli olur mu bu durum sizce

Bir Etkinlik Seç
Sorular Cevap
Topluluk içinde sorunu sor veya soruları cevapla
Bilgi Yarışması
Topluluk içinde sende bilgi yarışmasına katıl
Anket
Anketlere katıl
Yerel Pazar
Bu pazarda bitki ürünlerini ücretli veya ücretsiz istediğin ürün talep et.
Doğadan Ürünler
Bitki ürünlerini Ücretli Telif Aç veya ürüne teklif ver
Takas Merkezi
Sende istediğin Bitkiyi veya tohumu toplulukla takas et
Düşüncelerini Paylaş
Topluluk içinde sende düşüncelerini paylaş
Hikayeni Paylaş
Ne duruyorsun kendinin, bitkilerinin hikâyesini paylaş
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Image
Photo or GIF