Ana Sayfa » Aloe dichotoma » Aloe arborescens

Aloe arborescens

Aloe Vera 300 Yakın çeşitti bulmaktadır. ama genelde şifalı olarak evlerimizde iş yerlerinde Türkiye genelinde bir tek tür yaygınlaşmıştır ve bu tür çok yayılmıştır.

 

2.Aloe arborescens

Bahçıvanların gözdesi ve çiçek açan türü olan arborescens şifalı olduğu söylenir. Bitkin yaprağının uzunluğu 2-3 metreyi bulacak kadar uzayabiliyor ve yetiştirmesi kolaydır. yaprakların uzunluğu 2-3 m bulabilir. Hüce onarıcı özelliği ile hücreleri tedavi edildiği bilir ve aloe vera ağaçı bilinir. bu bitkinin dağılımı  Güney Afrika , Malavi , Mozambik ve Zimbabwe ülkelerini kapsamaktadır.

‘Zulu halkı, fırtınalara karşı bir koruma olarak kurutulmuş ve toz haline getirilmiş bu bitkinin yaprakları kullanıyor. Yapraklardaki çaydanlıklar ayrıca doğumda ve hasta buzağıları tedavi etmek için de kullanılır. Transkei’de mide ağrısı için kullanılır ve tavukların hastalanmalarını önlemek için verilir. Orient’te, bu aloe, yanık yaraları ve aşınmalar için uygun bir ilk yardım tedavisi olarak ev bahçelerinde yetişir. Aslında, Hiroşima’nın kurbanlarını aydınlatan ışınlamayı tedavi etmek için kullanıldıktan sonra, iyileşme özelliklerinin Batı’dan dikkat çektiği ortaya çıktı. Yapraklardaki ekstraktlar o zamandan beri geniş çapta araştırılmış ve önemli yara iyileşmesi, anti-bakteriyel, anti-ülser,Anti-enflamatuar, anti-kanserojen, hipoglisemik ve ayrıca alopoeik aktivite. Yapraklarda ayrıca püskürtücü özelliklere sahip olduğu ve yaprak özünün röntgen yanıklarını hafiflettiği bildirildi.’ kaynak: plantzafrica.com

 

Aloe vera ilgili diğer makaleler

Ücretsiz etkinliklerimiz için Beğenileriniz, Paylaşımlarınız ve Yorumlarınız sayfamıza en büyük desteğiniz olacaktır.

Hakkında PlantHome

Adım Ahmet Özel bir şirkette Webmaster, Web ve Sosyal Medya Yöneticisi ve Grafikerim. Anı zamanda Antoloji'de kendi şiirlerimi yayınlamaktayım. 2013 yıllından bu yana Plant-Home.com da bitkiler üzerine kendi yaptığım uygulamalar, çalışmalar ve araştırmalar sonucu blog yazılar yayınlamaktayım.

Benzer Yazı

Ölümsüzlük Bitkisi Aloe Vera Hakkında Bilinmeyenler

Aloe Vera hakkında bunları biliyor muydunuz? ‘Ölümsüzlük bitkisi‘ olarak Mısırlılar ve yerli Amerikalılar için ‘Cennetin …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Kullanıcı adınızda lütfen Türkçe karakter ve boşluk kullanmayın!
  Kullanıcılardan Gizle
  Şifre en az 7 karakter olmalıdır. Daha güçlü bir şifre oluşturmak için büyük ve küçük karakterler, rakamlar ve semboller kullanın.
  Şifrenizi tekrar yazın.
  Güç göstergesi
  Kullanıcılardan Gizle
  Kullanıcılardan Gizle
  Lütfen Kurallar ve Şartlar Okuyunuz. Kurallar ve Şartları Okudum Kabul Ediyorum.
  Facebook Üye ol | Giriş yap
  Lütfen yaşanan sorunları bize bildirirseniz çok severiz.

  Kelime doğrulama sitemizi güvenliği açısından son derece önemlidir. Bu sayfada doğacak sorunları lütfen bize bildirmeniz bizim için çok önemlidir.

 • İletişim Formu

   

  1 ile 24 saat içinde e-postanıza cevap verilecektir.

  İletişim Formu
  * zorunlu alanı gösterir

  İletişim Adresleri

  admin@plant-home.net

  iletisim@plant-home.net

  mail’niz lütfen adınızı eklemeyi unutmayın. e-postanıza en kısa süre içinde cevap verilecektir.

   

   

 • Göster
  Gizle